Trnavské mýto, Bratislava

Zdá sa, že Trnavskému mýtu konečne svitá na lepšie časy. Veľmi dobrí správy prináša tlačová správa, ktorá informuje o prestavbe a rekonštrukcii Trnavského mýta, miesta s veľkou koncentráciou fajčiarov, problémov, špiny, bezdomovcov aj zdevastovaných priestorov, ktoré pri koncentrácií ľudí a pri svojej dôležitosti pôsobí s takýmto popisom ako päsť na oko.

Trnavské mýto, Bratislava

Trnavské mýto zrekonštruuje Immocap

Trnavské mýto zrekonštruuje spoločnosť Immocap, ktorá stojí aj za výstavbou komplexu Central. Rekonštrukciu odobrili poslanci na Mestskom zastupiteľstve. Zámerom investora je kompletne podchod vynoviť a zmeniť ho na bezpečný a obľúbený verejný priestor. Odhadovaná suma investície je viac ako 1 milión EUR a dĺžka rekonštrukcie, vrátane projektovej prípravy potrvá približne rok.

Poslanci Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy schválili zámer developerskej spoločnosti Immocap na rekonštrukciu podchodu a okolia na Trnavskom mýte. Ide o priestor dlhodobo v kritickom stave, napriek tomu, že je to jeden z najdôležitejších bratislavských dopravných uzlov. Vzhľadom na to, že Immocap je investorom blízkeho nákupného centra Central, vyriešiť nevyhovujúcu situáciu s podchodom sa snažil už dlhšie.

Sme radi, že poslanci prijali náš návrh na rekonštrukciu podchodu a dali nám tak možnosť vyriešiť jeden z najviditeľnejších problémov Bratislavy. S našou investíciou presahujúcou 1 milión EUR a v spolupráci s mestom rozbehneme všetky práce tak, aby sa Bratislavčania mohli tešiť z nového verejného priestoru čo najskôr,“ hovorí Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap. Podľa jeho slov sa nové Mýto stane centrálnym bodom stretávok, prestupov a prepojením na dominanty okolia.

Rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva potrvá približne rok od ukončenia inžinieringu a jednotlivých povoľovacích procesov potrebných pre realizácie stavebných prác. Mestu táto rekonštrukcia prinesie aj zníženie prevádzkových nákladov o 141 000 EUR ročne, keďže Immocap zároveň získal priestor do prenájmu na 15 rokov. Súčasťou prevádzky bude zabezpečenie podchodu 24h kamerovým systémom, nepretržitá strážna služba, každodenné upratovanie a čistenie.

Vizualizácie k projektu investor zverejní začiatkom októbra, po zapracovaní pripomienok a odsúhlasení zástupcami mesta.