Na čo slúži multisplitová klimatizácia pre kaviarne?

Pohodlná mikroklíma v miestnosti, kde sa hostia zariadenia nachádzajú, má pozitívny vplyv na ich pohodu. Pre kaviareň alebo bar je to veľmi dôležité, pretože celková atmosféra vytvára dojem podniku na návštevníkov.

Aby hostia mohli navštevovať častejšie, v akomkoľvek počasí a ročnom období, je potrebné vytvoriť stabilné podmienky teploty, vlhkosti a čerstvosti vzduchu, ktoré nebudú závisieť od toho, čo sa deje za oknom. To sa dá presne dosiahnuť pomocou multi-split klimatizačného systému.

Typy a všeobecné vlastnosti multi-split systému

Konštrukcia takéhoto klimatizačného systému má jednu vonkajšiu jednotku a niekoľko vnútorných, ktoré je možné umiestniť do rôznych miestností a nastaviť si tam individuálnu klímu.

Multi-split klimatizácie Kaisai majú zvyčajne invertorovú reguláciu vzduchu, čo zvyšuje energetickú účinnosť a životnosť klimatizácie.

Medzi multi-split zariadenia patria nástenné, stropné, kazetové a potrubné klimatizácie.

Klimatizácia pre inštaláciu do baru alebo kaviarne

Pre bar alebo kaviareň je optimálna stropná klimatizácia s mnohými prúdmi. Vonkajší prvok je umiestnený na ulici a vnútorný prvok je umiestnený pod stropom v hale. Takýto systém je schopný rovnomerne dodávať vzduch na všetky štyri strany. Je tiež veľmi výkonný, takže dokáže udržať požadovanú teplotu na veľkej ploche. A vďaka tomu, že konštrukcia je namontovaná pod stropom, je takmer neviditeľná, kompaktná a nemení dizajn interiéru.

Príkladom takéhoto zariadenia je klimatizácia Kaisai KUE 7kW R32. Ide o univerzálny model, ktorý zabezpečí vykurovanie alebo chladenie na príjemnú teplotu. Pomocou časovača môžete nastaviť klimatizáciu tak, aby sa automaticky zapínala a vypínala v nastavenom čase. Zariadenie automaticky spomalí ventilátor, aby sa zabránilo prievanu. Okrem toho má režimy vetrania a sušenia vzduchu. Systém využíva inovatívne chladivo, ktoré má menej negatívny dopad na životné prostredie ako staršie modely. Táto klimatizácia má tiež vysokú triedu energetickej účinnosti – A++.

Medzi jeho výhody patrí jednoduchá inštalácia, napájanie, automatické ovládanie, štýlový dizajn, široký teplotný rozsah (chladenie od -15 do +50 stupňov a vykurovanie od -15 do +24 stupňov, invertorový princíp činnosti, ktorý znižuje spotrebu energie o 30% , a uloženie nastavení do pamäte (klimatizácia po opätovnom zapnutí nastaví predchádzajúcu úroveň teploty, vlhkosti a pod.) Okrem toho má signál v prípade úniku chladiva (ak by chladiva nestačilo, systém okamžite upozorní), je tu možnosť diaľkového ovládania cez sieť.Je tu zabudované čerpadlo (odvádza kondenzát) a centrálny ovládač, ktorý umožňuje ovládať až 64 jednotiek jedným ovládačom!

Pri otváraní svojho baru či kaviarne by ste sa preto mali postarať o pohodlie návštevníkov a zamestnancov. Multi-split klimatizačný systém vytvorí ideálnu mikroklímu, aby ste sa chceli vrátiť do inštitúcie!