Čaká vás sťahovanie? Dá sa prežiť aj bez stresu

Na jednej strane je sťahovanie plné skvelých pocitov a očakávaní z nového bývania. Na druhej strane sa spája so stresoch, ktorý vyvoláva balenie, premiestňovanie a následné vybaľovanie. Nedajte si pokaziť radosť z nového bývania a presťahujte sa s úsmevom na tvári.

Nenechajte si všetko na poslednú chvíľu

Niektorí ľudia sa začnú baliť a triediť veci tesne pred samotným sťahovaním. Zrazu zistia, že sú v časovej tiesni a nastáva stres. Preto je veľmi dôležité si celé sťahovanie vopred premyslieť a začať s balením minimálne s dvojtýždňovým predstihom. Vedeli ste, že niektoré firmy ponúkajú dokonca služby pobalenia komplet celého bytu či domu, likvidáciu starého nábytku alebo búracie práce? Sťahovanie v meste Bratislava a v okolí spolu s doplnkovými službami vám zabezpečí firma EMTEGO.

Zbavte sa všetkého nepotrebného

Sťahovanie môže byť možnosťou ako sa zbaviť vecí, ktoré už roky nevyužívate. Nové bývanie pre vás znamená úplne nový život, a preto sa nebojte vyhodiť všetko nepotrebné alebo veľmi zničené. Iste vám vznikne pri sťahovaní veľa odpadu, ktorého sa môžete zbaviť svojpomocne napríklad odvezením do zberného dvora. Na odvoz však budete potrebovať vozidlo, čím sa vám náklady na sťahovanie zvýšia. Opäť máte možnosť nechať všetko na sťahovaciu firmu, ktorá zabezpečí odvoz starého nábytku, elektrospotrebičov či dokonca stavebného materiálu.

Ochráňte pobalené veci pred poškodením

Balenie samo o sebe je vedou. Väčšina ľudí sa pobalí do škatúľ, ktoré získa z odpadu supermarketov. Takéto škatule bývajú často poškodené bez toho, aby bolo poškodenie na prvý pohľad vidieť. Následne sa vám pri prenášaní pretrhnú a veci uschované v škatuliach poškodia. Nešetrite na dôležitých veciach a kúpte si škatule špeciálne určené na sťahovanie. Krehké veci nezabudnite pred zabalením uložiť do bublinkovej fólie alebo do starých novín.

Nespoliehajte sa len na známych a rodinu

Ušetriť na sťahovaní môžete vtedy, keď sa do procesu zapojí celá rodina. Rátajte s tým, že takého laické sťahovanie môže skončiť s problémami a navyše je zdĺhavé. Veľmi často príde k poškodeniu nábytku alebo aj napríklad dverí suseda. Peniaze ušetrené za využitie služieb sťahovacej firmy následne vrazíte do opráv či odškodnenia. Prečo si radšej nedáte oceniť sťahovanie a nevyužijete služby profesionálov? Sťahovanie Bratislava EMTEGO má všetky svoje služby poistené a sťahovanie s nimi je absolútne pohodová záležitosť.