Podnikajte rozumne. Prenajmite si dodávku v Bratislave

Uspieť v dnešnej dobe vo svete biznisu sa môže javiť ako nemožné, avšak máme pár tipov pre firmy, ktoré chcú na prevádzkových nákladoch aspoň trochu ušetriť. Hlavu hore, úspech sa ukazuje tým, čo sa neboja.

Šetrite na správnom mieste

Ako sme sa naučili uťahovať si opasky doma, robia to aj podnikatelia, keď nechcú, aby ich neľahká doba položila na kolená. Už nehľadajú lukratívne priestory na podnikanie, len čosi, čo sa im bude dariť mesačne pohodlne splácať. Mnohí sa z kamenných predajní presunuli do online sveta a zakladajú si e-shopy, čím sa ešte viac zviditeľňujú, a súčasne si prilepšujú, aby boli schopní hradiť prevádzkové náklady. Vynikajúca cesta, ako ušetriť, je stať sa odborníkom na všetko – na účtovníctvo, mzdy, obchod i marketing. Skutočne si ale treba brať všetko na plecia, len aby sme nemuseli vyplácať ďalších a ďalších ľudí v tíme?

Ak podnikáte v Bratislave, potom máte isto prehľad o vysokých cenách za prenájom nehnuteľností. Keď sa k tomu pripletie pôžička na služobné auto, platba parkovacieho miesta, poistky, nákup pohonných hmôt, platba STK či emisnej kontroly, drobných či väčších opráv vozidla, príp. nákup diaľničných známok, môžeme si byť istí, že vlastné služobné auto je takisto dobrý hltač peňazí. Obzvlášť nás to nepoteší, pokiaľ ho nevyužívame často, no napriek tomu máme pravidelné mesačné výdavky. Riešenie ale existuje. Obráťte sa na požičovňu dodávok.

Dodávky na prenájom firmám i bežným ľuďom

Zvykli sme si požičiavať knihy, svadobné šaty, karnevalové kostýmy, pracovné náradie rôzneho charakteru, no v súčasnosti sú stále obľúbenejšie aj pracovné vozidlá. Nemáme na mysli len minibagre či vysokozdvižné vozíky, ale aj bežné vozidlá, či už osobné autá, alebo dodávky. Azda sa nenájde firma, ktorá by občas dodávky na prenájom nevyužila. Pri sťahovaní, nákupe nábytku, dovoze nového tovaru, rozvoze predaného tovaru. Vlastniť dodávku a využiť ju párkrát ročne je neekonomické. Ak máte firmu v Bratislave alebo jej okolí, zložte všetky starosti s údržbou a platbou motorového vozidla požičovni dodávok a vy si ju už len prenajmite, kedykoľvek ju budete potrebovať.

Dodávky na prenájom v Bratislave sú v bezchybnom technickom stave, s platnými kontrolami, diaľničnými známkami či dokonca možnosťou využiť služby GPS zariadenia alebo vozíka (tzv. rudla) na prenášanie veľkorozmerných či ťažkých predmetov. V rámci prenájmu dodávky platíte zálohu za vozidlo, v cene je doplnená nádrž a dohodnutý počet kilometrov, ktoré v rámci zmluvy môžete zadarmo prejsť, čo je nad rámec, si už platíte podľa sadzobníka za 1 km. Dodávky na prenájom v Bratislave vám môžu pristaviť aj do iného mesta či kraja, samozrejme, za poplatok. Rezervujte si dodávku, ktorá bude najlepšie spĺňať vaše očakávania, a šetrite na tom správnom mieste. V podnikaní sa treba vedieť prispôsobovať okolnostiam.