Aj vy premýšľate nad radikálnou zmenou bytu či domu? Leto je totiž ideálny čas na renovácie, a práve preto by ste mali byť na pozore aj vy! Totiž, ak chcete vymeniť staré okná za nové, nezabudnite váš výber dôkladne zvážiť, a to z hľadiska viacerých parametrov. Pýtate sa, čo si všímať pri kúpe okien? Ako často sa o ne treba starať? A vôbec, ako si poradiť s ich výberom?

Čo si všímať pri kúpe nových okien?

Eurookná sú dnes mimoriadne vyhľadávané a obľúbené, veď niet sa čomu čudovať. Tie sa totiž môžu pochváliť bezkonkurenčnými vlastnosťami akými sú pevnosť materiálu, nadčasový dizajn i kvalitné spracovanie. Už dávno neplatí, že drevené okná sú záležitosťou minulého storočia. Ich spracovanie a výroba sa natoľko zdokonalili, že dnes sa môžu pochváliť výbornou tepelnou izoláciou a zároveň stabilitou, ktorú vám ponúkajú niekoľko desiatok rokov.

Údržba musí byť!

Samozrejme, údržba je v tomto prípade kľúčová, keďže drevo neustále pracuje. Na trhu sú našťastie dostupné špeciálne prípravky určené na starostlivosť o drevené okná, vďaka ktorým môžete pozitívne ovplyvniť ich životnosť. Je síce pravda, že o drevo sa treba starať častejšie a dôkladnejšie ako trebárs o plast, no čo vyzerá krajšie ako tradičný prírodný materiál v kombinácií s modernými prvkami?

Nechajte si poradiť od profesionálov

Koniec koncov, výber okien nie je jednoduchou záležitosťou ako sa môže spočiatku zdať. Našťastie máte možnosť osloviť profesionálov a nechať si poradiť s ohľadom na vaše preferencie a potreby. Ak vás zaujímajú bližšie informácie o materiály, okenných profiloch, presklení, bezpečnostných prvkoch či cene, pýtajte sa! Skúsení odborníci vám pomôžu vybrať okná, ktoré budú spĺňať požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Tak hurá do nakupovania!