Odtiahnutie a parkovanie

Zaparkovali ste, a po návrate k autu ho nedokážete nájsť? Situácia, kedy namiesto vášho auta nájdete iné auto vie byť stresujúca. Ukradli ho, alebo len odtiahli? Prvá otázka, pri ktorej vám tlak stúpne na maximum. Avšak ak sami viete, že toto parkovacie miesto nebolo celkom v poriadku, je tu vysoké riziko tej lepšej možnosti. Nemuseli ho ukradnúť, aj keď ani odtiahnutie nie je príjemný pocit. Čo vtedy robiť ako prvé?

  1. Volajte na 159 a preverte si, či je takéto vozidlo v evidencii odtiahnutých vozidiel. Malo by k tomu dôjsť rýchlo, aby polícia mala prehľad o tom, či majú vyraziť riešiť krádež, alebo rovno poslať vodiča na konkrétne odstavné parkovisko.
  2. Pri odtiahnutí vám polícia uvedie, na ktoré parkovisko bolo auto odtiahnuté. Nezabudnite adresu.
  3. Nezdržiavajte sa, nech máte miesto stále dostupné, veď auto určite potrebujete. Akýkoľvek skúsený taxikár vie, kde ktorý dvor je. Vozievajú takýchto vodičov bez auta pomerne často, takže dokonca vedia poradiť, ako postupovať.
  4. Cena odtiahnutia môže byť naozaj rôzna. Odťahová služba v Petržalke neďaleko Avionu má napríklad cenu 99 EUR. Stále však je nutné pripočítať aj pokutu polície. Cena odťahu je fixná. Nikto sa s nikým nezdržiava.
  5. Po zaplatení poplatku a pokuty po privolaní policajnej hliadky na dokončenie zdokumentovania priestupku je vám umožnený vstup do dvora a odjazd z dvora.

Odtiahnutie a parkovanie

V skutočnosti o nič vážne a zásadné nejde. Jedine ak o zásah do vašej peňaženky. Ceny odťahu sú rôzne podľa jednotlivých služieb a miesta. Avšak lepšie ako hľadať odpoveď, ako vyriešiť odtiahnuté vozidlo, je vyhnúť sa odtiahnutiu správnym parkovaním a dodržiavaním vzdialenosti 1,60 metra, nestátím pred prechodom a na iných nebezpečných miestach.