Došla vám teplá voda počas sprchovania? Vyrieši to lepší zásobníkový ohrievač vody
Došla vám teplá voda počas sprchovania? Vyrieši to lepší zásobníkový ohrievač vody

Žiadne rýchle sprchy, žiadne čakanie, kým sa voda zohreje, žiadne obavy, že teplá voda dôjde uprostred umývania vlasov. Vyberte si správny zásobníkový ohrievač a týchto peripetií sa už nadobro zbavíte.

Ak máte početnú rodinu alebo často hostíte priateľov na chate, určite vám je dobre známa nasledujúca situácia. Teplučkú sprchu si naplno vychutnajú len prví šťastlivci a tomu zvyšku sa voda postupne ochladzuje, až kým nie je priamľadová. Ale nemusí to tak byť.

Vyberte si z rôznych objemov podľa vašich potrieb

Prvým krokom na ceste k dokonalému komfortu je zvoliť si zásobníkový ohrievač vody so zodpovedajúcim objemom. Ten by mal reflektovať špecifické potreby vašej domácnosti. Na trhu bežne nájdete tieto objemy bojlerov:

30 – 50 l80 – 100 l120 – 150 l150 – 200 l200 a viac l
pre jednotlivca alebo dvojicu v byte s obmedzeným priestorompre 2-3 členné rodiny v byte alebo menšom domepre 4-5 člennú rodinu v rodinnom domepre väčšie rodiny alebo veľkú chatuveľké rodinné domy, penzióny či malé priemyselné využitie

Univerzálne odporúčanie najlepšieho elektrického ohrievača vody pre všetkých neexistuje. Iné potreby má rodina, ktorá sa snaží žiť maximálne ekonomicky a ekologicky, iné majú milovníci luxusu a vane plnej vody. Preto sa pred kúpou ohrievača vody zamyslite nad vašimi zaužívanými zvykmi.

Preferujete rýchle sprchy alebo dlhé horúce kúpele?

Sprchujete sa všetci ráno alebo postupne počas dňa?

Plánujete v blízkej budúcnosti rozšíriť rodinu?

To všetko sú faktory, ktoré by ste mali pri výbere objemu zohľadniť.

Pri výpočte optimálneho objemu zásobníkového ohrievača sa môžete oprieť aj o odborné odporúčania, ako napríklad tie, ktoré nájdete v norme STN EN 15316-3-1, 2, 3.

Doprajte si overenú kvalitu značky Hakl

Na trhu nájdete množstvo rôznych výrobcov zásobníkových ohrievačov. Jednou z osvedčených značiek je Hakl. Pozrime sa bližšie na prednosti ohrievača Hakl BD:

 • vysoko odolná smaltovaná vnútorná nádrž,
 • veľká zásoba teplej vody, v závislosti od modelu;
 • jednoduchá montáž,
 • polyuretánová izolácia minimalizuje tepelné straty,
 • integrovaná horčíková anóda aktívne zabraňuje korózii,
 • bezpečnostné prvky vrátane poistného ventilu a tepelnej poistky,
 • inteligentné riadenie s možnosťou presného nastavenia teploty.

S elektrickými ohrievačmi vody od Hakl sa môžete spoľahnúť, že vám dopraje nerušené sprchovanie, kúpanie, no chrbát vám bude kryť aj pri umývaní riadu a upratovaní. Ak si vyberiete dostatočne veľký objem, nemusíte sa báť, že vám každodenné činnosti naruší prúd ľadovej vody.

Ušetrite vďaka smart funkciám

Okrem samotného komfortu sa pri výbere ohrievača zamyslite aj na prevádzkové náklady. Slovenské domácnosti na ohrev vody v priemere spotrebujú okolo 18 % celkovej energie. Toto percento sa však môže pohybovať v rozmedzí od 10 % do 30 % v závislosti od denných návykov, typu ohrievača a podobne. Preto sa oplatí hľadať úsporné riešenia.

Moderné ohrievače ponúkajú celú škálu inteligentných funkcií pre optimalizáciu spotreby:

 • možnosť ohrevu vody počas nočnej nízkej tarify vďaka systému HDO,
 • precízna regulácia a udržiavanie požadovanej teploty vody,
 • schopnosť rýchleho dohrevu, ak sa spotrebuje nárazovo viac vody,
 • jednoduchá integrácia so solárnymi panelmi či tepelnými čerpadlami.

S takýmito šikovnými technológiami môžete výrazne znížiť svoje účty za energie bez toho, aby ste sa museli vzdať svojho komfortu. Preto sa pri výbere zaujímajte aj o úsporné parametre a smart funkcionality.

zdroj: freepik