Čo by nemalo v žiadnej záhrade chýbať?
Čo by nemalo v žiadnej záhrade chýbať?

Uvažujete nad tým, čo si na ďalší rok zaobstaráte do záhradky a čím si ju vylepšíte? Viete, že by v nej rozhodne nemal chýbať bazén a gril? Milovníci záhradných párty by nemali zabúdať ani na poriadne výčapné zariadenie.

Vlastná záhrada je snom mnohých z nás

Kto by netúžil mať pri dome alebo byte aspoň kúsok zelene, kam môže každý deň po práci zájsť relaxovať, posedieť tam s blízkymi, čerpať tam nové sily? Po vlastnej záhradke túži nejeden z nás, kto ju má, toho považujeme za šťastlivca.

Síce je s ňou trochu práce, trávnik treba kosiť, záhony okopávať, udržiavať ju peknú na pohľad, ale za našu usilovnosť sa nám bohato odmení. Keď v nej budete mať navyše aj bazén a gril, bude to dokonalé.

Bazén je príjemným zdrojom odpočinku

Kde inde sa počas horúceho leta schladiť? Bazén nájdeme v mnohých záhradách, už dávno nie je niečím, čo majú len tí vyvolení.

Kto ho však ešte nemá, ten by to mal rýchlo napraviť. Bez bazéna sa totiž určite toto leto nezaobídete. Že ho nemáte kam dať? Na trhu je množstvo variantov, čo sa týka prevedenia, tak i veľkosti. Môžete mať nadzemný i zapustený bazén, malý i väčší, okrúhly i hranatý.

Rozmery vyberajte podľa priestorových možností vašej záhradky, určitú úlohu v tom určite zohrajú aj financie a materiál, z ktorého bude bazén vyrobený.

Siahnete po plastovom alebo fóliovom bazéne? A nestačil by pre začiatok aj ten s nafukovacím horným lemom, ktorý je lacný a ak do neho neplánujete skákať šípky, absolútne vám postačí? Či už padne vaša voľba na ktorýkoľvek z nich, budete sa sami seba pýtať, prečo ste si ho nekúpili skôr.

Viete, že ideálne miesto pre bazén je také, kam po väčšinu dňa svieti slniečko? Ušetríte tak za ohrev vody a zároveň si v ňom budete užívať slnečných lúčov.

Čo takto grilované pohostenie?

Po pobyte v bazéne určite poriadne vyhladnete. A nielen vy. Nepôjdete ale predsa mokrí do kuchyne a nebudete tam hneď niečo kuchtiť. To by pokazilo celú atmosféru. Čo s tým? Kúpte si záhradný gril, ktorý premení každý letný večer na nezabudnuteľný zážitok.

Viete, že si môžete vyberať medzi plynovým grilom, lávovým grilom aj grilom na drevené uhlie? Každý má niečo do seba.

  • Gril na drevené uhlie je klasika. Opečieme si na ňom špekačky, klobásky, mäso i zeleninu. Pochutíte si a možno aj zaspomínate na detstvo a jedlo prevoňané dymom.
  • Pokrmy pripravené na plynovom grile sú zdravé a majú nezameniteľnú vôňu. Nesmiete sa ale báť manipulácie s propán-butánovou fľašou. Stačí zapáliť horáky a môžete grilovať.
  • Lávový gril poteší hlavne milovníkov pohodlia. Rýchlo sa rozohreje, jednoducho sa obsluhuje a jedlo na ňom pripravené bude zdravé, bez karcinogénnych látok.

Náš tip na záver: Zaobstarajte si aj výčapné zariadenie

Bez čoho sa nezaobíde žiadna poriadna záhradná párty? Bez hostí, dobrého jedla a skvele vychladeného pitia. Fľašku s vínom vychladíte v chladničke, ale čo s pivom? Veď najlepšie je čapované. Kúpte si spoľahlivé výčapné zariadenie.