Upchaté WC vie domácnosť vrátiť späť do stredoveku
Upchaté WC vie domácnosť vrátiť späť do stredoveku

Upchatie toalety patrí k častým problémom, ktoré výrazne obmedzujú bežnú rutinu a v niektorých prípadoch dokážu potrápiť aj rodinný rozpočet. Väčšinou však ide o banálny problém, ktorý rýchlo vyriešia obyčajné chemické prípravky alebo niekoľko mechanických pomocníkov.

Záchodový zvon

Použitie zvona je klasickým prvým plánom, ktorý prebehne hlavou každému, kto zbadá neodtekajúce WC. Pokiaľ nejde o dlhodobé problémy s upchatím, záchodový zvon by mal správnemu odtekaniu dopomôcť už po niekoľkých pokusoch. Gumený zvon je ľahko dostupné riešenie, ktoré neochromí peňaženku a nezaberie ani veľa miesta.

Vešiak

Ak sa poruke nenachádza gumený zvon, pomôže obyčajný kovový vešiak na oblečenie. Je vhodné siahnuť po staršom vešiaku, ktorý vám nebude v skrini chýbať. Vešiak je totiž potrebné úplne rozobrať do podoby drôtu. Pomocou tohto nástroja je následne možné manuálne odstrániť odpad a nečistoty, ktoré spôsobili upchatie. Opäť však ide o riešenie jednorazového problému.

Chemikálie

Existuje množstvo prostriedkov, ktorých vlastnosti dokážu zničiť zdroj upchatia potrubia a toaletu vrátiť do pôvodného stavu. Jednou z najbežnejších metód je použiť mydlo a horúcu vodu. Dôležité je, aby sa mydlo vo vode ľahko a rýchlo rozpustilo, preto je tekuté mydlo tou najlepšou voľbou. Najprv pridáme väčšie množstvo mydla do vody v záchodovej mise a následne po jeho rozpustení prilejeme horúcu vodu.

Obľúbená je aj tradičná kombinácia octu a jedlej sódy, avšak ocot je potrebné zohriať, aby bol tento spôsob efektívny. Ako prvé nasypeme do vody v záchodovej mise jedlú sódu a po niekoľkých minútach zalejeme teplým octom.

Jeden z najpopulárnejších nápojov na svete sa môže pýšiť aj vedľajším účinkom v podobe odstránenia vodného kameňa. Coca-Cola je totiž schopná pomôcť pri upchatom WC, ale iba ak je hlavnou príčinou vodný kameň.

Odborník – krtkovač

Keď nezaberajú domáce vychytávky a ani špeciálne chemické prípravky, príčina problému bude pravdepodobne o niečo vážnejšia. Upchatú toaletu je tak potrebné zveriť do rúk profesionálov. Krtkovanie upchatých potrubí v Bratislave Vám s týmto problémom pomôže. Používame moderné metódy riešenia problému, nech je príčina akákoľvek. Skúsený tím vás dôkladne oboznámi s potrebným postupom a aj s príčinami vzniku upchatia.