Ak sa dnes do niečoho oplatí investovať, tak je to rozhodne zlato. Ukázalo sa byt dobrou voľbou aj pre obdobie krízy, akú priniesla koronavírusová epidémia.

U našich susedov v Českej republike záujem o zlato odštartoval doslova zlatú horúčku. Zlato je najistejšou investíciou. V dobe koronavírusovej krízy padala cena akcií, predpokladajú sa krachy firiem, podnikanie v prenájme nehnuteľností sa zo dňa na deň stalo stratovou záležitosťou. Kto však v ruke drží zlato, môže byť v kľude.

Cena zlata rastie dlhodobo

Odborníci do zlata odporúčali investovať už pred krízou, pretože cena zlata rástla dlhodobo. V dobe koronavírusu sa však nárast výrazne zrýchlil. Dokonca natoľko, že na trhu nastal nedostatok zlatých zliatkov, teda zlatých tehiel. Koronavírus naviac na dva mesiace zavrel tri prestížne švajčiarske rafinérie na výrobu investičných zliatkov, čo trh okamžite pocítil. Aj v Českej republike sa preto okrem zliatkov začali vo väčšom predávať investičné zlaté mince. Ide o plnohodnotnú alternatívu k zlatým zliatkom a ponúkajú výhodu, pretože sa dajú v menších čiastkach nakupovať aj predávať.

Aké je aktuálna cena zlata?

Včera prekonala hodnota zlata 1945 amerických dolárov za 1 uncu. Aktuálnu cenu zlata je najlepšie sledovať na webovej stránke tradičného predajcu investičného zlata v ČR: www.zlate-mince.cz. Kto do zlata investoval pred desiatimi rokmi, tomu sa investícia nielenže vrátila, ale raz toľko na nej zarobil. Je to naozaj nevídané zhodnotenie.

Pre Čechov je investícia do zlata v súčasnej dobe výhodnou aj vďaka silnej českej korune. Ak však poklesne, trebárs len o 1 CZK, zaplatia Česi zo dňa na deň za kilogram zlata o 2000 € viac. Aj preto skúsený investor nakupuje. A nakupuje už dokonca aj Česká národná banka, ktorá bola dlho pokiaľ ide o nákupy zlata zdržanlivou.

Nákup investičného zlata v Bratislave

Chcete tiež investovať do zlata? Kvalitné švajčiarske zlaté zliatky ponúka predajňa na Dunajskej ulici č. 68 v Bratislave. Mincovna tu predáva uznávané švajčiarske zlaté zliatky.