Možná vás prekvapí, že je úplne normálne vypotiť denne až liter potu. Tento údaj je ale veľmi orientačný, pretože klasické potenie ako súčasť termoregulačného systému závisí od aktuálnych klimatických podmienok. Vypotiť však toto množstvo za hodinu už určite normálne nie je. Nemusíme však trpieť hyperhidrózou, teda chorobným potením, aby sme s potom mali problém.

Dnes už skutočne každý civilizovaný človek používa dezodoranty a antiperspiranty. Lenže ani tie nemusia stačiť. Aj keď sľubujú 24hodinový, či dokonca 48 hodinový účinok, i tak môžeme byť označkovaní mokrými fľakmi na oblečení, či byť cítiť potom. Pot ako taký síce obsahuje takmer výhradne vodu a nepáchne, zapáchajú však baktérie, ktoré sa v pote začnú množiť. A vedia sa rozmnožovať skutočne rýchlo.

Hyperhidróza ako zvýšená potivosť nemusí byť po celom tele

Často nadmerným potením, či zápachom spôsobeným baktériami v pote, trpíme len na určitých miestach tela. Niekto trpí faciálnym potením na tvári. To vám potom na nose nedržia ani okuliare. Tečie vám z čela, často sa potíme na brade a pod nosom. Ak trpíme potením rúk, hovoríme o palmárnej potivosti. Pokiaľ patrí k našej práci podať ruku, je to veľmi nepríjemný problém, ktorý zhoršuje naše postavenie v zamestnaní a zhoršuje našu štartovnú pozíciu, keď chceme uspieť v biznise. Nepríjemné je axilárne potenie, teda to v podpazuší. Práve ono je spojené s typickým zápachom. Naviac je vidieť na oblečení a degraduje dress code mužov aj žien. Ak si ešte zvolíte nie príliš vhodný materiál oblečenia, či ho máte predpísané ako rovnošatu, je to problém skutočne veľký. Nakoniec je tu plantárna hyperhidróza, teda nadmerné potenie nôh. Neustále vlhké nohy od potu sú príčinou vzniku plesne nôh, tá je zas zdrojom extrémne nepríjemného zápachu.

Nadmerné potenie znižuje sebavedomie a vedie k stresu

Nie je ničím príjemným, keď sa bojíte vyzuť na návšteve, podať na schôdzke klientovi ruku, či zdvihnúť ruku kvôli fľakom od potu v podpazuší. Týmto stresujúcim momentom sa snažíme vyhnúť, ale často odporúčané metódy nepomáhajú. Proti poteniu sa vnútorne odporúča užívať šalviu v podobe šalviového čaju. Ďalším riešením sú kúpele – napríklad nôh v odvare z dubovej kôry. Avšak veľmi často volíme skôr tú najnevhodnejšiu metódu – porušujeme pitný režim. Aby sme sa nepotili, nepijeme. Kto to ale skúsil, vie, že to nepomáha, a ešte si kvôli tomu uženieme problémy spojené s dehydratáciou.

Zoznámte sa s účinným pomocníkom – riešenie na nadmerné potenie existuje

Na nadmerné potenie pomôže prípravok Driclor. Ide o prostriedok vyrábaný významnou farmaceutickou spoločnosťou Stiefel. Výrobky Dricol prešli klinickými testami, ktoré dokazujú ich účinok aj nezávadnosť. Na rozdiel od bežných antiperspirantov neobsahujú 5 % účinnej látky, ale rovno 20 %. Ide o Aluminium Chloride Hexahydrate. Dricol preto účinkuje veľmi spoľahlivo a dlhodobo. Antiperspirant Driclor je bez akejkoľvek parfumácie. Rovnaký výrobok sa preto hodí pre ženy aj pre mužov. Súčasne sa „nepobije“ s vašim parfumom.