Pobyt v hlavnom meste nie je ani zďaleka nezáživný.  Navštívili ste štvorvežový Bratislavský hrad alebo objavili majestátne zrúcaniny hradu Devín? Čítajte ďalej a zistíte, prečo si ako miesto oddychu zvoliť práve Bratislavu!

Pravidelný zhon pretrvávajúci vo veľkých mestách vytvára vlnu odporu. O tom niet pochýb, určite ste kde-tu počuli, ako ktosi otrávene vykladá: „V takom meste by som nedokázal žiť. Všade len samý ruch a znečistené prostredie.“ Dokážeme to považovať za rozumné vyhlásenie? Je to vec každého názoru, platí tu ale jedna dôležitá pripomienka. Hoci nemáte chuť ani dostatok elánu, aby ste strávili zvyšok života v Bratislave, mali by ste čo-to ochutnať z miestnej krásy.

Dajme tomu, na návrší sa vypína pýcha obyvateľov, Bratislavský hrad so štyrmi identickými vežami. Dodnes sa považuje za významný pamätník spoločensko-historického vývoja. Ďalej spomenuté zrúcaniny Devína vás zavedú do starých gotických časov, ktoré ako čerešnička na torte zakončí výhľad do okolitej krajiny a na doďaleka vinúci sa tok rieky Dunaj. Môžete sa rýchlo prepraviť do Viedne a tráviť tam voľný čas. Okrem pútavých hradov v Bratislave na vás čakajú isté turistické atrakcie, samozrejme sa jedná o most SNP a reštauráciu na nosnom prvku vo výške 85 metrov. Každoročne ju navštívia desaťtisíce turistov a miestnych obyvateľov. Na trocha odpočinku môžete ísť do horského parku, ktorý disponuje nedotknutým prostredím a pôvodnou flórou a faunou. Výhodou v hlavnom meste je rýchly presun na letisko M. R. Štefánika.

Odsudzujete prostredie, v ktorom sa ocitá hlavné mesto Slovenska? Nebojte sa poznávať krásy tohto úchvatného mesta len pre odstrašujúcu skutočnosť! Možno samy uvidíte, ako ste sa mýlili!