Milujete adrenalín? Tieto vozidlá vám nesmú v garáži chýbať

Zberať sa dá všetko možné. Niekto je vášnivým zberateľom motýľov, niekto má zásuvky plné mincí a iný zberá rýchle vozidlá a adrenalínové stroje. Každý koníček má niečo do seba, ale rýchle stroje sú prostriedkom k zábave a ide o istý druh investície. Ktoré adrenalínové vozidlá by vám nemali v garáži chýbať?

Svižná štvorkolka

Ak bývate v blízkosti lesa, zaručene vám v garáži nesmie chýbať štvorkolka. Samozrejme, že ak prioritne túžite po zábave, musí ísť o štvorkolku športovú. Istým kompromisom je model side by side štvorkolky, ktorá dokáže zabaviť a súčasne v pomôcť v záhrade. Štvorkolky sú často porovnávané s motorkami, ale v skutočnosti s nimi nemajú veľa spoločné. Ide síce o stroj so silným motorom, ale na cestách si s ním neužijete toľko ako v teréne. Ide hlavne o terénne vozidlo napriek tomu, že niektoré modely sú homologizované na jazdu po diaľniciach. So štvorkolkou v teréne môžete jazdiť po výmoľoch, skúšať driftovanie, preskakovať kaluže alebo do nich rovno vojsť.

Čo k riadeniu štvorkolky potrebujete? Prakticky len to, čo aj k šoférovaniu automobilu t.j. vodičské oprávnenie typu B. Keďže budete so štvorkolkou jazdiť v extrémnom teréne, nikdy nezabudnite na ochranné pomôcky. Bez prilby neodporúčame jazdiť. Ktoré štvorkolky sú najobľúbenejšie? No predsa štvorkolky Can-Am.

Štýlová trojkolka

Vidieť trojkolku na našich cestách vyvoláva senzáciu. Z nepochopiteľných dôvodov je toto vozidlo na Slovensku raritou. Je to udivujúce, pretože je trojkolka síce stabilnejšia ako motorka, ale zažijete s ňou rovnako zábavnú jazdu ako s motorkou. Práve stabilita je to, čo umožňuje užívať si jazdu naplno bez balansovania a rizika pádu. V sedadle trojkolky si môžete užívať scenérie okolia a po dupnutí na plyn aj poriadne rýchlu jazdu. Modely Can-Am sú navyše vzhľadovo dizajnérskymi pokladmi. Ryker i Spyder sú unikátom na cestách. Trojkolka Ryker má navyše možnosť výmeny bočných panelov. Znamená to, že farbu trojkolky môžete meniť podľa nálady každý deň.

Trojkolky sú bezpečné, pohodlné a štýlové vozidlá, ktoré sa na cestách nestratia. V modeloch Can-Am je srdcom stroja motor Rotax známy svojou spoľahlivosťou a perfektným výkonom pri nízkej spotrebe. Do trojkolky jednoducho nasadnete a už nebude chcieť jazdiť na inom stroji.