Bratislava sa stáva čoraz lákavejšou adresou pre podnikateľov – zahraničných, slovenských, začínajúcich, veľkých, malých. Aj to je dôvod, prečo developeri v roku 2018 odovzdali do používania viac ako 140-tisíc m2 kancelárskych plôch, pričom minulý rok toto číslo dosiahlo takmer 85-tisíc m2. Ide tak o najväčší objem administratívnych priestorov od vypuknutia hospodárskej krízy v roku 2008. Podľa čoho si však vybrať kanceláriu v Bratislave a kde hľadať?

Podľa čoho hľadať kanceláriu

Predtým, ako sa pustíte do samotného procesu hľadania kancelárie, potrebujete poznať odpoveď na niekoľko otázok. Jednou z kľúčových je, aký mám rozpočet? Tomu následne prispôsobíte lokalitu a technickú úroveň kancelárie – ak máte na mesačný nájom pripravených 2 000 €, v bratislavskom Starom meste sa budete musieť uspokojiť s menším priestor. Naopak, v Ružinove budete mať z čoho vyberať. Tiež musíte poznať aspoň približnú veľkosť kancelárie, ktorú si chcete prenajať – koľko členov má váš tím, plánujete sa rozširovať, ak áno, ako rýchlo.

Dôležité sú aj technické požiadavky, no podceňovať by ste nemali ani ďalšie faktory, napríklad, či je možné v prípade rýchleho rastu prenajať si ďalší priestor v rovnakej budove, alebo aké sú podmienky uzatvorenia zmluvy. Ak hľadáte kanceláriu na prenájom v Bratislave a s miestnym trhom nemáte skúsenosti, odporúčame obrátiť sa na odborníkov, ktorí poznajú reálie tejto oblasti.

Kancelárie v centre pre najnáročnejších

Urobiť dobrý prvý dojem je v podnikaní zásadné – očariť klienta dokážete nielen svojimi schopnosťami, výsledkami, víziou, ale aj kancelárskymi priestormi. Práve v Starom meste vznikajú biznis centrá, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritériá. Jedným takým je aj Zuckermandel, ktorý je súčasťou rovnomennej novovznikajúcej štvrti v atraktívnej časti Bratislavy – z jednej strany vás chráni Dunaj, z druhej máte výhľad na Bratislavský hrad. Taktiež samotné kancelárie pracujú s výbornými dispozičnými riešeniami, kvalitnými materiálmi a vysokou flexibilitou. Tú ocenia menšie, rovnako ako väčšie spoločnosti, ktoré sa rýchlo rozvíjajú a ich priestorové potreby sa zvyšujú. Ďalšími atraktívnymi novovzniknutými lokalitami sú napríklad Blumental či River Park.

Atraktívna lokalita mimo centra

Cenovo prístupnejšie kancelárie v Bratislave nájdete najmä mimo centra, medzi najrýchlejšie rozvíjajúce sa štvrte v súčasnosti patrí Ružinov. Práve ten sa vďaka svojej výbornej občianskej vybavenosti a cenovej dostupnosti stáva čoraz obľúbenejšou adresou pre podnikateľov. Medzi atraktívne kancelárske centrá tu patrí napríklad BBC, Apollo Business Center či Aircraft. Ďalšou zaujímavou lokalitou mimo srdce Bratislavy je Petržalka, ktorú si časť podnikateľov vyberá najmä vďaka výbornej dostupnosti dôležitých dopravných ťahov či blízkosti k hraniciam. Práve tu vzniká jedno z najmodernejších bratislavských centier Digital Park s viacerými samostatnými budovami.

Chcete pomôcť pri hľadaní kancelárie v Bratislave? Navštívte stránku www.volnekancelarie.sk a spoľahnite sa na rady odborníkov, ktorí vám pomôžu vyjednať najlepšie ceny a zároveň uzatvoriť čo najvýhodnejšiu zmluvu.

Kancelárie Bratislava – v Bratislave je dostupná a široká ponuka kancelárií na prenájom. Pri hľadaní kancelárií v Bratislave je dôležité mať jasno o svojich požiadavkách, ako je lokalita, veľkosť, rozpočet, vybavenie a ďalšie faktory, ktoré sú pre vás dôležité.