Určite ste si všimli že, v súčasnej dobe sa stále viac stretávame s myšlienkou recyklácie a ochrany životného prostredia. S touto teóriou sa stretávame aj v oblasti architektúry a bytového dizajnu. Preto stavte na moderný dizajn a úsporu energií. Trendy nadchádzajúceho obdobia v sebe spájajú myšlienku ekológie a zdravého životného štýlu.

Dvere a okná

Dvere a okná sú základným prvkom vo vašej domácnosti a pri ich výbere do vášho domu, bytu či iného objektu, treba počítať hneď s niekoľkými faktormi. Správne dvere by mali spĺňať funkčnosť, praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti a bezpečnosť.

V tomto prípade je najlepšou voľbou plast – má dlhú životnosť, jednoducho sa udržiava a skvele tesní teplo domova.
Napríklad hliníkové vchodové dvere cena a jej výška, sa oplatia z hľadiska prírodného pôvodu materiálu a nízkym energetickým nákladom.

Správna starostlivosť o plastové okná

Ku dokonalému dizajnu, jednoznačne, patria dobre udržiavané plastové okná. Ako ich udržiavať?

Povrch plastových profilov je chránený pred poškodením, no nakoľko sa pri ich inštalácii môžu nové okná či dvere znečistiť od použitého cementu, vápna či iného typu lepidla, je potrebné ich čo najskôr vyčistiť a odstrániť ochrannú fóliu. Čím dlhšiu fóliu necháme, tým náročnejšie bude jej následné odstránenie.

V prípade plastových okien, ale aj plastových dverí, je takisto nevyhnutné pravidelne kontrolovať funkčnosť odvodňovania kanálikov okenných rámov. V prípade ich znečistenia sa môžu stať neprechodnými a vám tak bude voda zatekať do interiéru.

Udržateľnosť materiálov a šetrenie energií

Ako sme už spomínali, udržateľnosť a ekologickosť je nevyhnutnou súčasťou trendu v architektúre. Napriek tomu, že z pohľadu pôvodu surovín sú najekologickejšie drevené okná, tie vyrobené z plastu vynikajú vysokým prínosom na úspore energií a schopnosťou recyklácie.

Plast dokonca recykláciou získava ešte lepšie vlastnosti.
Medzi vhodnú voľby taktiež patria hliníkové okná a hliníkové dvere.

 

 

 

Zdroje: https://www.living.cz/skandinavsky-styl-musi-byt-akorat-2/