Patríte k fanúšikom online nakupovania? Dnes si môžete v pyžame z pohodlia domova objednať jedlo, knihu, rúž, ale aj parfum. Ako na nákup voňavky na internete sa dočítate v článku.

Výhoda nákupov v e-shopoch spočíva v tom, že sa vyhnete davom ľudí a zbytočnej strate času aj peňazí. S nákupom parfumov online to môže byť o niečo ťažšie, no poradíme vám, ako si vybrať čo najlepšiu vôňu bez toho, aby ste ju vopred cítili.

Nákupu predchádza výskum

Prvý základný krok: nikdy nekupujte príliš lacné parfumy. Objednávajte cez overené spoločnosti s recenziami.

Výskum teda spočíva v nájdení renomovaných predajcov.

O konkrétnej vôni, po ktorej túžite, môžete pátrať aj medzi blogermi. Ich skúsenosti vám často pri rozhodovanú pomôžu.

V neposlednom rade preskúmajte podmienky vrátenia tovaru a uistite sa, že prípadná vrátka budu jednoduchá a bez problémov.

Aké sú vaše čuchové preferencie?

Na internete nájdete mnoho kvízov, ktoré vám pomôžu odhaliť vyhovujúce vône.

A ak nie, skúste bod číslo 3…

Spoznajte základné typy vôní

Vône rozdeľujeme do 4 hlavných rodín: citrusové/svieže, kvetinové/sladké, drevnaté/ťažké a orientálne/korenisté. Vedieť, ku ktorej skupine vôní inklinujete, vám pomôže pri výbere správneho parfumu:

  • Svieže citrusy: ide o jednoduché, elegantné vône – všetko citrusové, zelené, ale napríklad aj čerstvý morský vzduch. Tieto parfumy sú mladistvé, ľahké, ideálne na leto.
  • Sladučké kvetiny: patria sem všetky kvety od ruží, cez ľalie a jazmín, až po orgován a rôzne ďalšie kvetinové zmesi. V tejto kategórii nájdete jemné vône, ale aj výrazné exotické vône. Parfumy charakterizujeme ako zmyselné a ženské.
  • Ťažké drevo: pre všetkých sofistikovaných ľudí, ktorí majú tak trocha radi vtieravejšie a výrazné vône. Patria sem parfumy zo santalového dreva, brezy a cédru.
  • Orientálne korenie: vône z tejto skupiny sú odvážne a vzrušujúce. Ide najmä o prímesi vanilky, pižma, muškátového orechu, koriandru a ďalších korenín.

Čítanie je nevyhnutné

Posledný a veľmi podstatný krok sú popisky na webe.

Vždy venujte dostatočnú pozornosť opisom. Popisky parfumov sú dôležité nielen preto, aby ste vedeli z čoho je parfum zložený, ale aj preto, aby vo vás vyvolali emócie a hodili sa k vášmu životnému štýlu.

Keď milujete ľahkosť a sviežosť, ťažká korenistá vôňa vám zrejme nebude vyhovovať.