prilby na skúter

Motorkári, chráňte svoje zdravie a životy a nezabúdajte na kvalitný výstroj. Na cestách je dôležité byť chránení od hlavy po päty, a to bez ohľadu na to, ako a na čom jazdíte. Pády nemusia znamenať len odreninu na ruke, ale môžu vás pripútať aj na nemocničné lôžko. Kým teda sadnete na svoj skúter, zistite, na čo sa zamerať pri výbere prilby a ďalších ochranných prostriedkov na motorku. 

Kvalitný výstroj vás pri jazde neobmedzí

Myslíte si, že ak využijete všetky dostupné prostriedky na ochranu zdravia počas jazdy, budete vyzerať smiešne a jazdu si neužijete? Keby sme takto premýšľali všetci, o motorkároch by sa právom hovorilo ako o dobrovoľných darcoch orgánov. Vieme, že medzi vami a vozovkou nie je veľká vzdialenosť, no ak si predstavíte rýchlosť, akou idete, prípadne rýchlosť, akou idú autá okolo vás, a zároveň si uvedomíte, že na motorke či skútri nie je airbag ani bezpečnostné pásy, nič, čo by zmiernilo náraz pri vašom dopade na zem, tu už príde moment, keď za kvalitný výstroj na motorku začnete byť výrobcom vďační. A hoci sa vyrába z materiálov schopných tlmiť pády a ustáť rôzne poveternostné podmienky (dážď, vietor), netreba sa obávať o svoj komfort. Pružnosť oblečenia a všetkých ochranných prostriedkov ostáva zachovaná aj vďaka tomu, že väčšinu z nich si prispôsobujete na mieru vďaka praktickému zapínaniu. Rukavice, prilba na skúter, chránič chrbta, motorkárske bundy aj nohavice si vďaka širokej ponuke predajcov zoženiete presne na mieru, nielen čo sa veľkosti a šírky strihu týka, ale aj ich dizajnu.

Myslite na ochranu hlavy

Pri výbere výstroja na motorku treba v prvom rade myslieť na kvalitnú ochranu hlavy. Ak by sme si nešťastnou náhodou zlomili ruku, nebol by to taký problém, ako keby sme spadli na hlavu a poškodili dôležité telesné funkcie. Na jazdu na skútri sa zvyčajne využívajú otvorené prilby, ktoré sú bez ochrany brady, v kombinácii s ochrannými okuliarmi, no, samozrejme, pokiaľ jazdíte mimo mesta a vyššou rýchlosťou, vhod vám padnú prilby s ochranným sklom siahajúcim po nos alebo až po bradu. Budete chránení nielen pred silným vetrom, ale aj hmyzom, a zároveň ochránite svoju tvár pred odreninami a zlomeninami. 

Najlepšia prilba na skúter je taká, ktorá netlačí ani z hlavy nepadá, preto je najlepšie vyskúšať si ju osobne. Obávate sa, že by sa vám sklo na prilbe mohlo doškriabať alebo zahmlievať? Moderné prilby majú špeciálne upravené sklo, ktoré môže disponovať aj slnečnou clonou, takže ani v tomto prípade nijaké výhovorky neobstoja. Prilby sú vhodne odvetrané, takže hlava sa nespotí ani počas dlhšej jazdy, a ak vám bude padať, nebude to pod tiažou prilby, ale od únavy. Vieme však, že unavení jazdci na cestu nepatria. Našťastie budete dobre viditeľní vďaka odrazovým sklíčkam v zadnej časti prilby. 

Keďže skútre nedosahujú takú rýchlosť ako iné motocykle (enduro, cross), zväčša sa stretávame s otvorenými prilbami. Aké sú druhy prilieb na skúter? Sú tu lacnejšie, no kvalitné polykarbonátové prilby, potom aj drahšie kompozitné prilby z rozličných vrstiev materiálov a potom najpevnejšie karbónové prilby na skúter, pri ktorých ale treba zvážiť, či sa vám daná investícia pre váš typ jazdy oplatí. Prilbu na skúter si viete kúpiť aj online, avšak treba mať poruke krajčírsky meter, ktorým zmeriate obvod svojej hlavy. Ak si zvolíte prilbu bez ochranného štítu, nezabudnite na kúpu ochranných motoristických okuliarov. Šťastnú jazdu! 

Viac informácií na www.eshopstyx.sk