Ak ste aj vy milovníci wellness aktivít a zvažujete kúpu vírivej vane alebo sauny, otvorili sme pre Vás nový showroom víriviek a sáun v Bratislave.

Domáce kúpele sú investíciou do vášho zdravia. Hydromasáže  uvoľnia vaše stuhnuté svaly a kĺby, podporia krvný obeh, osviežia myseľ a odplavia všetky starosti. Masáž si môžete dopriať v pevnej vírivej vani, alebo v lacnejšej nafukovacej  variante. Výber vírivej vane je vzhľadom k cene zdĺhavejší proces.

Mobilná alebo pevná vírivka?

Pevné vírivé vane potrebujú určitú stavebnú pripravenosť, ktorá sa musí dodržať, aby

inštalácia prebehla rýchlo a hladko. Najjednoduchšie je položiť vírivku na rovný podklad. Pevné vírivky môžeme taktiež zapustiť do zeme úplne, alebo len čiastočne. Takéto zapustenie môže byť veľmi nákladné. V niektorých prípadoch môžu predčiť aj cenu samotnej vírivky. Preto je umiestnenie potrebné zvážiť hneď na začiatku. Nafukovacia vírivka je jednoduchšia na inštaláciu, spravidla jej stačí iba rovný podklad.

Pevné vírivé vane Hanscraft sú k dostaniu v prevedení pre 2-6 osôb. Pre pevné vírivé vane je možnosť vybrať si farbu škrupiny a farbu debnenia. Môžu byť rohové, štvorcové, obdĺžnikové i okrúhle. Nafukovacie vírivky sú potom k dostaniu v rôznych dizajnoch a farbách. Tvar majú štvorcový aj guľatý.

Výhodou pevnej vírivky je možnosť celoročnej prevádzky. Možno ju však tiež zazimovať, ak viete, že ju nebudete používať dlhší čas. K tomuto úkonu vám na prvýkrát odporúčame využiť služby kvalifikovaného technika, ktorý vám všetko ukáže, aby ste niečo nezanedbali. Zle uskutočnené zazimovanie vám totiž môže poškodiť vírivku.

Nafukovacie vírivky sa používajú spravidla od jari do jesene. Ak sú však umiestnené v zimnej záhrade, je možné ich prevádzkovať aj celoročne. Zazimovanie mobilnej nafukovacej vírivky je jednoduché. Stačí vypustiť vodu, nechať vírivku dobre vyschnúť, potom ju jednoducho zabalíte späť do krabice a uložíte napríklad do garáže.

Ideálna teplota u pevnej vírivky je 37 °C. Ak vírivku nepoužívate, je dobré ju zakryť termokrytom, ktorý zabráni úniku tepla a šetrí náklady na prevádzku vírivky. Voda sa nemusí tak často prihrievať. Mobilné vírivky to majú trošku inak. Nastavenie sa líši podľa radu a typu vírivky. Ohrievanie vody v niektorých modeloch je možné nastaviť pomocou časovača. Vodu v nich ohreje čiastočne aj slniečko. Možnosti a funkcie je lepšie prebrať so špecialistom predaja.

2v1 Alebo bazén s vírivkou

Ak túžite po bazéne i vírivke, máme pre vás jednoduché riešenie, tzv. SwimSpa bazén. Je to kombinácia plaveckého bazéna s protiprúdom a vírivej vane. Plavecká časť môže byť spojená s vírivkou, ale existuje aj variant, kedy je vírivka zvlášť. Oddelenie relaxačnej a plaveckej časti prináša výhody hlavne v tom, že si môžete nastaviť nižšiu teplotu pre plavecký bazén, zatiaľ čo vírivka bude mať ideálnych 37 °C . Dĺžka takého bazéna začína cca na 3,5 metroch a môže mať až cca 8 metrov. V bazéne SwimSpa je možné tiež cvičiť, napríklad aquabiking, aquajogging, aquajumping, aquawalking pod. Keď porovnáte náklady na obstaranie klasického bazéna a SwimSpa, zistíte, že bežný bazén môže byť vo výsledku oveľa drahší. Niet preto divu, že mnoho ľudí dá nakoniec prednosť swimspa pred tradičným bazénom.

Tradičná fínska kúpeľ

Špecialitou sú takzvané kúpacie kade. Nie je to vírivka, ale tradičná fínska kúpeľ, ktorá je úplne prírodná. Kaďa môže byť kombináciou škarupiny a dreveného bednenia, alebo celodrevená. Voda sa v nej ohrieva pomocou pece na drevo. Kúpacie kaďa ponúka prírodné kúpanie bez použitia chémie, preto je vhodná i pre ľudí s citlivou kožou.  Fínske drevené kade pôsobia  veľmi štýlovo, čisto a prirodzene.

Vírivé vane, SwimSpa bazény i estónské drevené kade si môžete pozrieť na stránkach Shopmarket.sk Niektoré modely sú rovnako vystavené v bratislavskom showroome Hanscraft, ktorý vám doporučujeme navštíviť. Získate tu viac informácií i nezáväznú ponuku , ktorá bude odpovedať vašim predstavám a potrebám. Okrem víriviek  tu nájdete tiež  sauny, infrasauny, zahradný nábytok, solárne sprchy, paddleboardy, bazénovú chémiu, elektrické bicykle a mnoho ďalšieho.