Pravá zima k nám síce prísť nestihla, no mnohí sa aj tak tešia na jar. S týmto príjemným ročným obdobím sa spája omnoho viac slnečných lúčov, teplejšieho počasia a lepšej nálady. Ak sa na jar už neviete dočkať, privolajte ju do svojho príbytku o niečo skôr. S výberom správnych doplnkov sa dokážete preniesť v čase o niekoľko týždňov.

Funkčné a štýlové prehozy

Doplnky sú väčšinou kúskom, ktorý dotvorí celú miestnosť. Vie ju skvelo doplniť a zvýrazniť jej štýl. Pravdou však je, že doplnky nemusia byť len štýlové. Často môžu mať aj praktickú funkciu.

Medzi takéto funkčné a praktické kúsky sa radia napríklad prehozy na posteľ. Jar je ideálna na kúpu nových prehozov. Dôvodov je hneď niekoľko. Tým prvým je to, že počas zimy často ladíme miestnosti do tmavej. Ak máte tmavý prehoz, posteľ môže pôsobiť príliš tmavo.

Druhým dôvodom je aj fakt, že na jar jednoducho potrebujete niečo nové. Niečo, čo prinesie svieži nádych. A práve prehozy vedia hrať farbami. Môžu byť jednofarebné v pastelových odtieňoch. Taktiež môžu byť farebné s rôznymi vzormi. Výber je na vás.

Dôvod, prečo si kúpiť prehoz na posteľ je aj ten, že posteľ je v spálni dominantným kúskom. Po vstupe si ju všimne úplne každý. Preto by mala byť vždy upravená. Pomocou prehozov je úprava postele jednoduchá a veľmi rýchla.

Všade samé kvety

Medzi ďalšie doplnky patria rozhodne kvety. Nemusí však ísť len o živé. Pokojne môžete staviť na umelé dekorácie. Tie sú dnes trendy, pretože vyzerajú veľmi realisticky.

Okrem kvetov v ich tradičnej forme, môžete voliť aj kvety na obrazoch alebo na textíliách. Ako sme spomenuli vyššie, prehozy môžu byť pokojne so vzormi. Rovnako na tom sú aj vankúše, paplóny či poťahy.

Jar ponúka veľa možností

Neviete sa rozhodnúť, aké doplnky zvoliť? Nemusíte sa ničoho báť. Jar ponúka veľa možností. Stačí sa držať sviežich a hravých farieb a nebáť sa vzorov. Následne už len vyberajte to, čo sa vám páči.