OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Betónová žumpa umožňuje efektívne a bezpečné odvádzanie nečistôt v situácii, keď sa dom alebo iná budova nachádza v oblasti, ktorá nie je opatrená kanalizáciou. Toto je riešenie, ktoré si investori vyberajú najčastejšie. Ponuka hotových prefabrikovaných betónových nádrží je skutočne veľká, ale úspech neurčuje len dostupnosť. Prečo si zvoliť práve betónovú žumpu?

Tesnosť, trvanlivosť, odolnosť proti poškodeniu

Betónová žumpa bude zďaleka najodolnejšou možnosťou a bude odolná proti mechanickému poškodeniu a účinkom chemických látok, vrátane tých agresívnych. Masívnu a plne hermetickú nádrž zaistí kvalitný betón, najlepšie triedy B-20, B-25 alebo B-40, ako je ten v septikoch dostupných na http://betonovezumpy-kamal.sk/. Tesnosť nádrží je tiež ovplyvnená použitými tesneniami a vhodným spôsobom spojenia, napríklad použitím montážneho lepidla.

Betónová žumpa bude roky slúžiť vo vynikajúcom stave. Toto riešenie je úplne odolné voči poveternostným podmienkam vrátane rýchlych zmien teploty. Konštrukcia septikov poskytuje odolnosť proti veľkým zaťaženiam, a preto sa dajú voľne namontovať aj na citlivých miestach.

Môžu byť osadené v akomkoľvek teréne

Ťažká betónová žumpa nebude vytlačená tlakom podzemných vôd. Preto bude táto možnosť ideálna v akomkoľvek teréne, dokonca aj v miestach, kde je vysoká hladina podzemných vôd, mokrade alebo ílu.

Jednoduchá a rýchla montáž

Betónová žumpa sa rýchlo a ľahko montuje. Najlepšie je, ak to urobia odborníci, ktorí sa vyhnú akýmkoľvek chybám na stavenisku (môže ísť napr. o únik odpadu). V každom prípade je však na osadenie žumpy potrebných iba niekoľko hodín. Významným zjednodušením je skutočnosť, že nie je potrebné kotvenie alebo zaťaženie žumpy (kvôli hmotnosti nádrže je vylúčené riziko jej vytlačenia podzemnou vodou).

Bezpečnosť pre životné prostredie

Betónový žumpa sa vyznačuje vynikajúcou tesnosťou, čo z nej robí ekologické riešenie pre živ. prostredie. Nečistoty nebudú presakovať a prenikať do pôdy. Okrem toho je možné nádrž premeniť na domácu biologickú čističku odpadových vôd. Výberom dvojkomorovej alebo viackomorovej žumpy a vhodného biologického prípravku získame čistiacu funkciu a znížime frekvenciu vyprázdňovania septika.

Atraktívna cena

Betónové žumpy sú stále dobrou voľbou z hľadiska ceny, určite sú atraktívnejšie ako napríklad septiky vyrobené z plastu. Dobré ponuky zahŕňajú aj bezplatnú montáž nádrže a niekoľkoročnú záruku – na produkt a montážny servis.