Top 5 trendov snubných prsteňov roku 2023

Svadobný štýl sa zmenil: masívne rodinné dekorácie sú v rozpore s minimalistickým vzhľadom digitálnej generácie. Nezačínajte rodinný príbeh zo sklamania. Vytvorte si svoju legendu, vyberte si svadobné obrúčky v rytme tretieho tisícročia – odvážne, brilantné, nekompromisné. O svadobných trendoch roku 2023 hovorili odborníci z klenotníctva EGNE.

Svadobné obrúčky s moissanitom

Toto nenájdete v starovekých škatuliach – moissanity prichádzajú na našu planétu iba s meteoritmi.

Moissanit je najimpozantnejším rivalom diamantov:

  • kameň s indexom lomu 2,97 žiari o 25 % jasnejšie ako diamant; svieti o 3,2 % silnejšie;
  • disperzia diamantu je 0,044, moissanit – 0,104, takže iskra moissanitu je viditeľná aj pri zamračenom počasí;
  • z hľadiska tvrdosti je o niečo nižšia ako diamant, ale prevyšuje rubín, zafír, zirkón;

Moissanit, vytvorený v laboratórnych podmienkach, má najvyššiu triedu priehľadnosti, je novou šperkárskou klasikou. „Stvorenie vojvodkyne, dostupné pre každú dámu“ – motto kolekcie moissanitových šperkov od Sarah Ferguson, vojvodkyne z Yorku.

Zásnubné prstene “Východ-Západ”

Z nejakého dôvodu takéto jednoduché riešenie klenotníkov minulosti nenapadlo. Brus diamantov a farebných drahokamov v tvare hrušky je tradične usporiadaný vertikálne, so špičatým koncom nahor alebo nadol. V roku 2023 klenotnícke domy prinášajú zásnubné prstene s horizontálnym formátom „Východ-Západ“. Kam ukazuje šípka kompasu vášho srdca?

Svadobné obrúčky v štýle art deco

Elegancia, vášeň, umenie, sofistikovanosť charakterizujú svadobné obrúčky v najvycibrenejšom štýle začiatku 20. storočia. Móda sa pohybuje v špirále: moderné modely spojili najjemnejšie moderné rezanie a leštenie s bagetou charakteristickou pre art deco, vzory, fantazijné kompozície niekoľkých kameňov.