Čím sme starší, tým sme pohodlnejší. Na tom predsa nie je nič zlé. Pokiaľ máme možnosti, treba ich využívať. Žijeme v 21. storočí a stále viac sa presviedčame, že nič nie je nemožné. Rovnako ako fakt, že celá naša domácnosť môže byť ovládaná iba s pár tlačidlami. Na počkanie.

Aká je to inteligentná domácnosť?

Inteligentná domácnosť urobí všetko za vás. Jediné, čo preto musíte urobiť, je zaobstarať si riadiacu jednotku, ktorá to všetko bude mať „pod palcom“. Bude sledovať spotrebu vašich energií bez toho, aby ste na to museli myslieť.

Máme predsa dosť starostí aj bez toho. Čas strávený rôznymi kalkuláciami alebo počítaním, si preto radšej ušetrime pre našu rodinu a poriadne sa spolu zabavme. Zájdime si niekam na výlet alebo poďme na prechádzku a kým prídeme domov, naša inteligentná domácnosť všetko pripraví.

Zatiahne rolety, zapne televízor, svetlá a prikúri, aby nás privítalo príjemné teplo domova. V lete sa bez obáv môžeme zdržať na kúpalisku, pretože časovač v našej inteligentnej domácnosti, poleje náš trávnik takmer úplne bez nášho pričinenia. Vždy zelený „koberec“ a krásne rastliny budú vizitkou našej perfektnej starostlivosti.

Inteligentná domácnosť – záruka našej bezpečnosti

Nie je to len maximálny komfort, čo nám naša inteligentná domácnosť poskytne, ale čo je dôležité – budeme pod stálou ochranou. Je síce pravda, že na to bude potrebných ešte pár doplnkov, ako sú rôzne senzory, snímače a kamery, avšak nás môže na duši hriať pocit, že sme pre seba a pre svojich najdrahších urobili maximum pre ich bezpečnosť. Či už sa budeme nachádzať doma, alebo budeme kdesi odcestovaní, náš domov nám nahlási akékoľvek zmeny. Niekedy nebudú príliš priaznivé, čo dúfajme, že sa možno ani nestane, ale aspoň si môžeme byť istí, že alarm upozorní každého kompetentného.

Pomocou aplikácie v našom telefóne si tak odkiaľkoľvek vieme skontrolovať, či sú napríklad pozatvárané okná, alebo či sme náhodou nezabudli hrniec na zapnutom sporáku. Ale aj taký kvapkajúci kohútik je vec, ktorá nám mimo domu nedožičí pokojný spánok. Ešteže máme inteligentnú domácnosť, ktorá nás na všetko včas upozorní a pomôže nám.