Tak, ako s nástupom jesene všetci pripravujeme svoje záhradky na zimný odpočinok, tak by sme sa mali postarať aj o naše auto. Naše auto je predsa vždy s nami. Je to tiež člen rodiny a náš domáci maznáčik. Všetko, čo mu poskytneme pre správne fungovanie, nám vráti v podobe kvalitnej a bezpečnej jazdy.

Malý kúsok gumy, na ktorej stojí všetko

Ani si neuvedomujeme, aký dôležitý a podstatný je tento spomenutý – malý kúsok gumy. Taká pneumatika – to je hotové majstrovské dielo. Každý výrobca vie, že na nejaké zlyhanie nemôže ostať priestor. Pneumatika musí byť kvalitná, perfektne spracovaná a spoľahlivá, pretože ona je tá, ktorá sa stretáva s vozovkou a berie na seba celú váhu vozidla aj posádky. Okrem toho je zodpovedná za životy všetkých ľudí i vodičov okolo nás. Niekedy stačí malá nepozornosť a môže sa stať veľké nešťastie. Najmä počas mrazov a zimných mesiacov, kedy sa na cestách nachádza naozaj všeličo, je dobrá zimná pneumatika samozrejmosťou.

Jazdite bezpečne, napríklad aj vďaka zimným pneumatikám

Je normálne a aj zo zákona dané, že s príchodom prvých mrazov, sa všetci vodiči ponáhľajú prezuť svoje auto do zimných pneumatík. Vedia, že to je najlepšie rozhodnutie, aké môžu urobiť, aby si zabezpečili nie len bezpečnú, ale aj komfortnú jazdu. Časté zrážky, sneženie a námrazy na cestách sú totiž nočnou morou aj pre tých najskúsenejších šoférov. Treba dbať na všetky predpisy a plne ich dodržiavať. Môžete mať hoci aj najdrahšiu značku auta, ale bezohľadnú jazdu neochránia ani tie najlepšie zimné pneumatiky.

Akékoľvek poškodenie pneumatiky nenechajte bez povšimnutia

Pred každou cestou autom skontrolujte stav vašich pneumatík, aby ste predišli rôznym nepríjemnostiam počas jazdy, nech nie je neskoro! Ešteže zimné pneumatiky sú presne prispôsobené pre stav ciest v zimnom období. Sú hrubšie a aj drážky lepšie odolávajú nástrahám na vozovke. Dbajte o to, aby ste odsledovali odporúčania výrobcov a dodržali presný postup a starostlivosť o zimné pneumatiky. Týmto spôsobom vám vydržia ešte dlhšie a budú slúžiť k vašej spokojnosti pár Vianoc po sebe.